Prázdniny

Velká pochvala všem dětem za výborné zvládnuti prvního školního roku. Poslední domácí úkol: prosím, vyberte se svými dětmi hezkou knihu, kterou zvládnete přečíst a o které nám budou v září vyprávět.
Pokud máte zájem o lyžařský výcvik, je nutné zaplatit zálohu 500,- Kč do konce června.
Prosím rodiče, kteří nemají vše zaplaceno, aby doplatili dlužné částky na účet školy.
Přeji Vám i Vašim dětem krásné, pohodové léto a těším se na Vás ve druhé třídě.

Vysvědčení

29.6. dostanou děti vysvědčení, tento den se rozloučíme mezi 8:30 a 8:45 hod. Pokud máte zájem o oběd a družinu, vyplňte to prosím dětem nejpozději do 15.6. do úkolníčku, děkuji.

Vycházka do Měšic

V pátek 15.6. budeme dále poznávat okolí Veleně. Půjdeme pěšky k rybníkům do Měšic. Dejte dětem prosím sportovní oblečení a obuv. Do batůžku svačinu a pití. Děti mohou mít drobné peníze na zmrzlinu. Vrátíme se na oběd. Pokud by pršelo, budeme se učit.

Konzultační hodiny

6.6. 2018 nabízím možnost využití konzultačních hodin. Zapište se prosím na čas, který Vám vyhovuje na zápisní list v družině u p. vychovatelky Oliveriusové.

Vši

Prohlédněte prosím dětem hlavy, výskyt vší.

Vycházka do Zámeckého parku v Čakovicích

V pátek 25.5. půjdeme pěšky navštívit Zámecký park v Čakovicích. Dejte dětem prosím sportovní oblečení a obuv. Do batůžku svačinu, pití. Děti mohou mít drobné peníze na zmrzlinu. Vrátíme se na oběd. Pokud by pršelo, výlet přesuneme a budeme se učit.

Focení

16.5. se budeme ve škole fotit. Společná fotografie: 30,-Kč, samostatná fotografie, fotografie s kamarádem: 20,-Kč, napište prosím dětem do úkolníčku o jakou fotografii máte zájem, počet. Pokud se vaše dítě bude fotit s kamarádem, napište jeho jméno. Fotografii si potom musí vzít všichni vyfocení. Platit budete až po vyhotovení fotografií, neposílejte zatím žádné peníze. Děkuji, přeji krásný víkend.

Vši 

Prohlédněte prosím dětem opět hlavy, výskyt vší.

Divadlo

20.4. jedeme do Divadla v Dlouhé na představení Komáři se ženili. Vstupné: 100Kč, doprava: 50Kč. kdo ještě nezaplatil, pošlete prosím částku po dětech.

Měsíc knihy, pasování na čtenáře!

27.3. pojedeme do knihovny do Lysé nad Labem. Bude pro nás připraven výukový program - pohádky. Platíme pouze dopravu : 85,-Kč (pošlete prosím po dětech do školy). Tento den se neučíme, návrat na oběd.

Lesní pedagogika

26.3. se děti v rámci prvouky zúčastní projektu "Lesní pedagogika," ( téma : přírodní rezervace). Pojedeme do Brandýsa n. Labem, budeme pracovat venku. Dejte prosím dětem vhodné oblečení. Učit se budeme pouze první hodinu. Platíme 50,- Kč dopravu (pošlete po dětech do školy), děkuji.

Změna rozvrhu

Od12.3. se vracíme k původnímu rozvrhu. V rámci Tv budeme dle počasí chodit ven (vycházky, cvičení na šk. zahradě). Dejte prosím dětem odpovídající sportovní oblečení (tepláky, teplákovou bundu). Připomínám sběr starého papíru. Děkuji, přeji hezký víkend.

Sběr papíru

Do 28.3. probíhá opět sběr starého papíru. Prosím všechny děti, aby se zúčastnily (libovolným množstvím),děkuji.

Původní rozvrh

Od 12.3. do konce šk. roku se budeme učit podle původního rozvrhu.

ARMY test

7.3. si děti v rámci Tv vyzkouší svou tělesnou zdatnost. Celé dopoledne budeme sportovat.

Bruslení

27.2. jedeme opět bruslit. První dvě hodiny se učíme.

Bruslení

V rámci Tv pojedeme 7.2. a 27.2. od 10:00 bruslit na stadión do Bohnic. S sebou: brusle, helmu, rukavice, sportovní oblečení. (možno zapůjčit na místě, 70Kč). Doprava za obě cesty: 110Kč (dejte prosím dětem), vstup máme zdarma. První dvě hodiny se učíme.

Vysvědčení

31.1. se učíme pouze první hodinu, děti dostanou své první vysvědčení (výpis),dále navštívíme na OÚ kouzelnické představení, dejte dětem prosím 50Kč.

Konzultační hodiny

16.1.2018 nabízím možnost využití konzultačních hodin. Zapište se prosím na čas, který se Vám hodí, zápisní list je v družině u p.učitelky Oliveriusové.

Vši

Ve škole se vyskytly vši, prohlédněte prosím dětem hlavy.

Lyžařský výcvik

Ze zdravotních důvodů se nemůže zúčastnit lyžařského výcviku paní učitelka Šlégrová. Odjíždím tedy s dětmi já. Pokud by ještě někdo měl zájem jet s námi, dejte nám vědět, budu se těšit, přeji hezké Vánoce.

Pátek 22.12.2017

Děti nemusí mít učení, besídka ve třídě, vánoční program, rozbalování dárečků. V 10:00 odjezd na plavání.

Vánoční besídka

21.12.2017 v 16:30hod

Vánoční dárečky

Zabalte prosím společně se svými dětmi malý vánoční dárek pro kamaráda a pošlete nebo přineste jej do školy.
 

Lyžařský výcvik

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že ubytovací kapacita na lyžařský výcvik je ještě stále volná, nabízíme možnost pobytu pro Vaše dítě bez lyžařského výcviku, upravená cena( bez vleků): 3500,- Kč.

Plavání, změna rozvrhu

V pátek 24.11. začínáme plavat. Dejte dětem s sebou do batůžku plavky, ručník, mýdlo, koupací čepici. Od 20.11. bude po dobu plavání upraven rozvrh hodin.

Slavnost písařů

Připravte prosím dětem do penálu pero, 13.11. začneme psát.
 

Halloween v naší škole

Ve středu 1.11. bude v naší škole "strašidelné učení", děti mohou přijít do školy ve strašidelném převleku.

Vánoční focení

V pondělí 30.10. proběhne v naší škole vánoční focení. Děti mohou být foceny samostatně nebo se sourozenci. Cena jedné fotografie je 20Kč. Napište prosím dětem do ŽK (jiná sdělení), mám/nemám zájem, počet fotografií, samostatně/ se sourozencem. Děkuji.
 

Lyžařský kurz

Vážení rodiče, na třídních schůzkách v červnu jste byli upozorněni na úskalí lyžařského pobytu a na to, že po loňské zkušenosti lyžařský výcvik v první třídě doporučujeme pouze dětem, které na horách již byly a jsou alespoň trochu samostatné. Následně jste přihlásili 17 dětí a my zajistili ubytování s odpovídající kapacitou. Asi čtyřem dětem paní učitelka výjezd zatím nedoporučila, ale po říjnových třídních schůzkách mě informovala, že ani ostatní děti nepojedou. Počítáme vždy s tím, že některé děti onemocní, ale písemně přihlásit 17 dětí a pak si to rozmyslet.......? Zajistit lyžařský výcvik, najít vhodné a volné ubytování, to vše je spousta práce. Jestliže ze strany rodičů není ani minimální součinnost, nelze podobné aktivity realizovat. Nepojede-li alespoň 8 dětí z první třídy na lyžařský výcvik, máme velký problém, ze kterého se poučíme a v dalších letech nebudeme lyžařský výcvik organizovat. Kouřilová

Sběr starého papíru

Sběr papíru končí již 25.10.

Posudek o zdravotní způsobilosti

Děti, které jedou na sportovní pobyt, potřebují potvrzení od lékaře.

Kroužek flétny

Prosím rodiče, kteří hlásili na třídních schůzkách své dítě na flétnu, aby svou přihlášku potvrdili do ŽK (jiná sdělení). Kroužek již probíhá každé úterý, flétny s sebou.

Kroužek flétny

Od příštího týdne se pro zájemce otevírá kroužek flétny, kroužek bude každé úterý od 15:00 do 15:45. První setkání je 17.10.

Přírodniny na příští týden

Prosím, aby si děti přes víkend nasbíraly zbarvené listy, šípky a jiné přírodniny. Využijeme při Vv a Pč. Kdo nemá již ve škole, přineste také jednu bramboru, párátka.

Divadelní představení

Ve středu 11.10. v 10:00 divadelní představení v MŠ : "Deset malých černoušků", prosím,aby děti donesly 40Kč. Učíme se M a Čj.

Divadelni představení

Ve čtvrtek 21.9. v 10:45 divadelní představení v MŠ,prosím,aby děti donesly 40Kč. První tři hodiny se učíme dle rozvrhu.  

Sběr starého papíru

Do 25.10. probíhá ve škole sběr papíru.Prosím rodiče, aby pomohli dětem uložit papír do kůlny na šk. zahradě (vchod zadními vraty). Je tradicí naší školy, že se účastní libovolným množstvím všichni žáci. Výtěžek sběru použijeme na platbu kulturní akce pořádané školou (výlet, divadlo...) Děkuji  
 

Pochvala

Chválím všechny děti za domácí přípravu do školy.
 
11.9. Prohlédněte prosím dětem hlavy, výskyt vší ve škole.

Přednáška ZEBRA

Ve čtvrtek od 9:00 přednáška Policie ČR o bezpečné cestě do školy, přecházení přechodů atd. 

Co pořídit prvňáčkům 

Výtvraná výchova:
kufřík, vodové barvy, štětec plochý č. 12, štětec kulatý č. 12, tvrdé desky na výkresy, zástěru (staré triko), igelitovou podložku na lavici
 
Tělesná výchova:
cvičební úbor (triko, kraťasy), teplákovou soupravu, sportovní obuv na ven
využití i do ŠD
 
Penál:
nůžky, 2 ořezané obyčejné tužky č. 1 (měkké), ořezávátko
 
Na svačinu látkový ubrousek (prostírání) 
 
Přezůvky