Vydávání obědů v době uzavření školy

Vážení rodiče, snažíme se ulehčit Vám složitou situaci. Jsme schopni zajistit vydávání obědů do jednorázových nádob, ale celá akce má jistá omezení:

-          obědy lze objednat pouze osobně

-             kompletně na celý týden (ne jednotlivé dny)

Obecně obědy všem dětem odhlásíme. Zájemci o vydání obědů v týdnu od 19. do 23. října musí přijít osobně ve středu 14. nebo ve čtvrtek 15. října ráno mezi 7:30 a 8:30 k jídelně nové budovy, kde si vyzvednou stravenky. Jídelníček zůstává nezměněn.

Věříme, že krok paní kuchařek uvítáte a jistá omezení s ním spojená pochopíte.

Vedoucí školní kuchyně:          Jana Oliveriusová   telefon: 774 920 470

e-mail: jidelna@zsvelen.cz

Kuchařky:                               Marie Birknerová, Ivana Němečková, Irena Hrabětová, Denisa Jurášová

Pomocné kuchařky:               Petra Votavová, Jana Krnáčová

Naše školní kuchyně poskytuje obědy žákům ZŠ a pro děti MŠ kromě obědů také dopolední a odpolední svačiny. Připravujeme velmi chutnou a domácí stravu a naší snahou je, aby námi nabízený jídelníček byl pestrý a respektoval zásady racionální výživy.

V prosinci 2014 vstoupila v platnost novela zákona o školním stravování, podle které jsou školní jídelny povinny uvádět u svých pokrmů možné alergenní složky spolu s jídelníčky. Tímto vzniká nově povinnost uvádět seznam alergenů v jídle spolu s jídelníčky.

Informace ze školní jídelny

V naší školní jídelně vaříme tak, abychom dodržovali správnou skladbu potravin, která je pro zdraví dětí důležitá. Abychom zachovali kvalitu školních obědů a spotřební koš potravin, je vzhledem k nárůstu cen potravin, který jste jistě všichni zaznamenali, nutné zvýšit finanční normativ.

Finanční norma na osobu a den činí od 1.9.2019

Základní škola:

• žáci 6-10 let                                     26,-Kč
  • žáci 11-14 let                                   28,-Kč
  • žáci 15 a více let                             30,-Kč

Mateřská škola:

• děti 3-6 let                                       31,-Kč
  • děti 7 let                                          33,-Kč

Finanční limit pro bezhotovostní platby: ( při 20 stravovacích dnech v měsíci)

• žáci 6-10 let                                     520,-Kč
  • žáci 11-14 let                                   560,-Kč
  • žáci 15 a více let                             600,-Kč
  • děti 3-6 let                                       620,-Kč
  • děti 7 let                                          660,-Kč

Děkujeme za pochopení.

Dále upozorňujeme na změnu účtu školní jídelny:

Odhlašování obědů:

den předem do 12:00 hod na www.strava.cz

ve výjimečných případech email: jidelna@zsvelen.cz nebo sms na telefon 774 920 470

Neodhlášené obědy se účtují, zpětně nelze obědy odhlásit

Vyzvedávání obědů:

Pokud rodič nestihne odhlásit oběd 1.den, může si oběd odnést ve vlastních nádobách v době od 11:00hodin do 11:30hodin v příslušné jídelně. Další dny již nelze obědy vydávat.

Číslo účtu: 2001677864/2010

Jana Oliveriusová                                                                                           Mgr. Věra Kouřilová

vedoucí školní jídelny                                                                                           ředitelka školy

Ovoce do škol a dotované mléko