Škola v přírodě

Informace pro všechny sledujte prosím na webu školy, od všech dětí mám platná zdravotní potvrzení a ofocené kartičky pojištěnce (chybí mi pouze dvě kartičky, napíši dětem do úkolníčku). Děti, které nejedou, budou mít vyučování do 11:40hod.

Focení

14.5. se fotíme, společná fotografie: 30Kč, samostatná, se sourozencem nebo kamarádem :20Kč.Zapište prosím dětem do notýsku, zda máte zájem.

Konzultační hodiny

Nabízím dne 13.5. od 13:00 do 17:00 konzultační hodiny (žlutá třída). Zapište si prosím čas, který Vám vyhovuje, rozpis časů bude ve vchodu školy.

Dopravní den

23.4. od 9:00 do 10:00  bude pro děti zajištěn dopravní den. Děti mohou přijet do školy na kolech nebo koloběžkách, helmy s sebou. Ostatní hodiny proběhne výuka dle rozvrhu.

Pozvánka na tématické setkání "Typologie osobnosti dítěte"

Dne 9.4. od 18:00 v ZŠ Veleň (budova nové školy), setkání s Mgr. Petrou Mádrou. Téma: Základní pojetí typologie osobnosti dítěte, komunikace mezi rodiči a dětmi, klíčové prvky pro vznik konfliktů a jak jim předcházet.

Angličtina

Kroužek Aj začne příští týden 11.4., prosím rodiče, kteří přihlásili své děti, aby poslali platbu na účet školy.

Army test

V úterý 5.3. jedeme v rámci Tv plnit Army test. Sportovat budeme v hale. Odjezd od školy v 7:15, doprava : 60Kč (pošlete prosím po dětech do školy). Dejte dětem sportovní oblečení, sportovní obuv, svačinu, pití. Tento den se již nebudeme učit.

Bruslení

V pátek 22.2. jedeme v rámci Tv bruslit. Doprava: 60Kč ( prosím, pošlete po dětech do školy). Půjčení bruslí: 60Kč, helma: 20Kč. Odjíždíme v 8:00, návrat na oběd.

Poslední lednové dny ve staré škole

28.1.: ředitelské volno
29.,30.,31.1. končí vyučování v 11:40, není oběd (dejte dětem větší svačinu),družina v provozu.
Ve středu jedeme bruslit, děti musí mít helmu (možnost zapůjčení bruslí i helmy na místě za poplatek), bruslíme venku (teplé oblečení). Doprava: 50Kč, vybírám ve škole.
Ve čtvrtek dostanou děti poslední vyučovací hodinu pololetní vysvědčení.
1.2.: pololetní prázdniny
4.2.: ředitelské volno
V úterý 5.2. se těším na Vaše děti v nové škole. Všem, kteří pomohli se stěhováním a úklidem moc děkujeme.

Třídní schůzky

16.1. v 17:00 se konají třídní schůzky na OÚ ( ve škole nemáme místo), od 18:00 v budově ZŠ: informace pro rodiče dětí, které jedou na lyžařský výcvik.
16.1. končí družina v 13:00hod.(provozní důvody)
 
Přeji Vám a Vašim dětem krásné a radostné Vánoce, zdraví, pohodu do nového roku 2019, J.N.

Vánoční svícen

Ve čtvrtek 20.12. si děti mohou při Pč vyrobit svůj svícen. Budou potřebovat: jablko nebo pomeranč, malou svíčku, koření hřebíček, hrozinky, bonbóny želé, párátka.

Vánoční den 21.12.

21.12. se již nebudeme učit. Ve třídě si uděláme vánoční posezení (zazpíváme si koledy, zahrajeme si společně...). Děti se mezi sebou dohodly, že si vymění malé dárky. Pomozte prosím svým dětem tyto dárky připravit. Mohou také donést pro své kamarády malou ochutnávku cukroví. V 10:00hod. jedeme na plavání.

Výskyt vší ve škole

 Prohlédněte prosím dětem hlavy, výskyt vší, děkuji.

Konzultační hodiny

4.12. od 13:00 do 17:00 nabízím ve třídě na OÚ konzultační hodiny. Můžete se zapsat do časového rozpisu (ráno a po obědě na OÚ, odpoledne v družině ve škole).

Změna rozvrhu

Od příštího týdne budeme v rámci Tv jezdit každý pátek na plavání. Dejte prosím s sebou dětem plavky, ručník, čepici do bazénu, mýdlo. Návrat na oběd kolem 12:30 hod. Z tohoto důvodu dochází k maké změně v rozvrhu.
 

Návštěva Rudolfina

14.11. pojedeme na hudební představení do Rudolfina. Vstupné:150Kč, doprava:70Kč, pošlete prosím po dětech do školy. Odjezd od školy v 7:30 hod., sraz v 7:20 hod. Návrat na oběd v 11:30 hod. na OÚ.

Pouštění draků

Ve čtvrtek 8.11. půjdeme na poslední dvě hodiny na hřiště pouštět draky. Děti si mohou donést draka z domova.

Celoškolní porada

Dne 14.11. končí družina v 13:00 z důvodu celoškolní porady a dalších organizačních důvodů (příprava stěhování do nové budovy). 

Sběr papíru (do 20.11.)

Ve škole probíhá jako každý rok sběr papíru, pomozte prosím dětem a odneste nepotřebný papír do školy( přes zahradu). Byla bych ráda, aby se zúčatnily všechny děti libovolným množstvím.

Vážení rodiče, zde odpovědi na dotazy a připomínky položené na třídních schůzkách dne 24. 9.

1. omlouvání dětí
Omlouvání dětí je v ČR upraveno zákonem (§50 561/2004 Sb.). Zákonný zástupce má povinnost omluvit nepřítomnost žáka do 3 kalendářních dní od počátku nepřítomnosti žáka. Pokud rodič omluví žáka okamžitě (ráno) mailem nebo sms, je to samozřejmě dobře, ale paní učitelka nemá  většinou možnost tyto omluvenky ráno kontrolovat. V době, kdy děti přicházejí do třídy, mají paní učitelky tolik práce s přípravou dětí na hodinu (např. domácí úkoly, příprava a pomůcky žáků, často návštěva rodičů, běžné dotazy dětí ), že není prostor pro kontrolu omluvenek. Má-li se paní učitelka plně věnovat dětem, dostane se k mailu až po skončení vyučování. 
2. kontaktování rodičů ráno, jestliže dítě nepřijde do školy
Škola není a nemůže být odpovědná za děti během cesty. Chápu, že rodiče mohou mít obavu, zda jejich dítě dorazilo do školy v pořádku. Měl-li by ale někdo čekat do osmi hodin a pak obvolávat rodiče chybějících žáků, muselo by to být na úkor výuky.  Ať už by volala paní učitelka nebo paní asistentka. Proto tuto službu pro rodiče zavádět nebudeme. Věřím, že většina rodičů toto rozhodnutí přijme s pochopením a poradí si. (Děti mohou se souhlasem učitele používat mobilní telefony. Není problém, když po příchodu do školy pošlou rodičům sms.)
3. neaktualizované webové stránky
V rámci překlopení wb stránek do nového školního roku vždy dochází k drobným nepřesnostem. Vznikají nejčastěji tím, že některé informace a změny zapracováváme až během prvních školních dnů. Až ostrý provoz školy vždy ukáže, co je v prostorách školy reálně. Školy, které se dvacet let nemění, tyto problémy samozřejmě neřeší. Něco vždy můžeme při aktualizaci stránek přehlédnout (a to i kdykoli během roku), proto jsme vděčni za upozornění. Smlouvu na lyžařský výcvik jsem obdržela až včera odpoledne. Proto na webu aktuální cena být nemohla. 
 
Děkuji všem za účast na třídních schůzkách a jsem velice ráda, že řešíme jen takovéto problémy. Přeji krásné podzimní dny. Věra Kouřilová 

Plavání

Doprava na plavání se bude platit hotově třídnímu učiteli. Cena : 520,-Kč. Děti, které jedou na hory : 470,-Kč.

Odstávka elektřiny

V pondělí 1.10. nepůjde el. proud. Pro nedostatek osvětlení se nemůžeme učit. Půjdeme tedy pěšky do Miškovic, kde navštívíme Ekologickou farmu. Máme zde zamluvený program( včetně možnosti projížďky na koni). Cena : 50,-Kč, pošlete prosím po dětech. Vrátíme se opět pěšky na oběd(zajištěn), ranní i odpolední družina je v provozu. Dejte dětem prosím sportovní oblečení, sportovní boty. Odcházíme v 8:00 hod. z OÚ. V případě velmi špatného počasí (trvalý déšť) se budeme učit v budově školy.

Třídní schůzky

Srdečně Vás zvu na první třídní schůzky, dne 24.9. v 17:00hod na OÚ.

Zahájení školního roku

Milí rodiče a děti, prázdniny rychle utekly a z Vás už jsou druháčci. Moc se na Vás těším v naší nové krásné třídě na OÚ.

První den se sejdeme na školní zahradě a společně půjdeme do naší třídy. Po první hodině se rozejdeme. Tento den není zajištěna družina ani oběd.

Od úterý je družina i oběd zajištěn. (Rozdám Vám přihlášky.) V úterý končí vyučování  v 11:40 hod. Od středy se učíme dle rozvrhu.

Družina : ranní v ZŠ od 6:45 hod., děti odvede p. asistentka na vyučování na OÚ, odpolední : do 17:00hod., děti odvede p. asistentka do ZŠ.

Bezpečný přechod před OÚ bude každý den zajištěn zaměstnanci OÚ od 7:30 do 8:00.

Přeji krásný víkend a v pondělí nashledanou.

 

Pomůcky

Doplňte prosím dětem během týdne pomůcky.
 
Na Vv a Pč do kufříku nebo uzavíratelné krabice:
igelit na lavici, pracovní zástěru nebo starší triko
vodové barvy, tempery
anilinky
kelímek na vodu
štětce: kulaté, ploché
voskovky nebo progresa
modelínu
tuš a redispero
hadřík na otírání štětce
 
Do penálu:
pero
ostrouhané pastelky
ostrouhaná měkká tužka (na rýsování)
lepidlo
nůžky
pravítko ( stačí 20 cm)
 
Na Tv:
sportovní obuv na ven
kraťasy, tričko, tepláková souprava (budeme sportovat venku)
 
Do třídy:
polštářek pro pohodlné sezení
 
Obalte prosím dětem učebnice.
Děkuji.