V úterý 7. 5. 2019 od 17. 00 hod. proběhne v MŠ zápis do mateřské školy. Viz. Zápis do MŠ 2019

Divadlo

Ve středu 20. 3. 2019 nás navštíví pí. Kelemenová s divadelním představením "Chytrá Horákyně". :))

Vynášení Morany

V týdnu od 11. 3.  - 15. 3. 2019 vyneseme Moranu k Veleňskému potoku. :))

Karneval

V pátek 15. 2. 2019 se uskuteční velká karnevalová ,,veselice,, :))

Sněhulákový den

Ve čtvrtek 31. 1. 2019 proběhne v MŠ Sněhulákový den. :)) Děti by měly mít oblečení bílé barvy :))))) a D.Ú. Výroba sněhuláka dle své fantazie.

Ve středu 16. 1. 2019 bude MŠ otevřena pouze do 13. 00 hod. Děkujeme za pochopení.

Divadlo v MŠ

V úterý 22. 1. 2019 nás navštíví p. Hrubec s divad. představením "Zvířátka a loupežníci" :))

Od 22. 12. 2018 - do 1. 1. 2019 z provozních důvodů MŠ zavřena.

Vánoční vystoupení dětí v MŠ

Ve čtvrtek 20. 12. 2018 zveme všechny rodiče a přátelé školky na vánoční vystoupení, které se koná od 17. 00hod. :))))))))

Mikulášská nadílka

Ve středu 5. 12. 2018 nás v MŠ navštíví Mikuláš :))

Předvánoční fotografování

Ve středu 31. 10. 2018 proběhne v MŠ předvánoční fotografování. :))))

Divadlo v MŠ

Ve čtvrtek 25. 10. 2018 bude divadelní představení "Plecha a neplecha".   :))))))

Zápis ze schůzky MŠ.docx (19640)

Informace ke kurzu plavání

Prosíme rodiče, aby dětem do batůžku zabalili: koupací čepici (označenou křestním jménem - na "čele" velkým písmem), ručník + plavky (podepsané). Je důležité, aby jste měli potvrzení o zdravotním posudku dítěte od lékaře! U dívek prosíme zaplést vlasy nebo culík. Děkujeme :)

Divadlo v MŠ

Ve středu 12. 9. 2018  nás navštíví pí. Kubínová s divad. představením "Zpívající koťata".  :))

Ve středu 14. 11. 2018, 16. 1. , 3. 4. , 12. 6. 2019 z provozních důvodů MŠ otevřena pouze

od 6. 45hod.  do 13. 00.hod. Děkujeme za pochopení.

Informativní schůzka před zahájením školního roku 2018/2019 se uskuteční 6. 9. 2018 od 18.00hod.

Vzhledem k velkému počtu rodičů na akci, prosíme rodiče, aby nebrali své děti sebou. Děkujeme.

Děti v mateřské škole přivítáme 3. září 2018, začínáme od 6.45h. Těšíme se na vás :-)

Co potřebuje Vaše dítě do mateřské školy

- lehké pohodlné oblečení do třídy (tepláky, legíny..)

- starší oblečení pro pobyt venku (odpovídající počasí - holínky, pláštěnka)

- náhradní oblečení pro případ nehody (spodní prádlo, ponožky, tričko, punčocháče, mikina, tepláky, apod.)

- domácí obuv (pohodlné bačkory, které si dovede samo obout)

- kartáček na zuby, zubní pasta, kelímek, holčičky vlastní hřeben

- polštářek pro děti, které odpočívají

Je velmi důležité všechny věci označit jménem.

Bačkory

Je potřeba se zabývat výběrem vhodných přezůvek do třídy. Děti se v nich pohybují několik hodin, běhají, chodí po schodech, takže je nutné, aby jim dobře držely na noze. Nejsou proto vhodné např. pantofle ani pletené bačkory s plstěnou podrážkou nebo měkké plastové nazouváky, jaké se nosí v létě. Nejlépe vyhovují české bačkory s kvalitní podrážkou pro podporu klenby dětské nohy. Pokud možno bez suchých zipů (zatrhávají se o koberec) a bez tkaniček, neboť děti si bačkory často zouvají (např. při cvičení), a proto by měly být schopné si je samy znovu nazout a pokračovat v dalších činnostech. Prosíme podepsat.

Oblečení

Není potřeba kupovat nové, stačí starší, nošené, co máte doma. Hlavně, aby bylo dítěti pohodlné pro pohyb i oblékání a vám se dobře udržovalo.
Do třídy -  běžné, aby nevadilo, že se umaže, dle vašeho rozhodnutí - tričko + punčocháče, legíny nebo tepláky. Nejsou vhodné lacláče a oblečení s mnoha knoflíky, druky. Ztěžují dětem sebeobsluhu, zvláště na WC.
Sada náhradního oblečení do tašky v šatně - spodní prádlo, trička, punčocháče, ponožky, aj. Často se děti umáčí v umývárně, polijí při jídle,...a potřebují se převléci do suchého. Určitě stačí starší kousky - je to jen náhradní oblečení, které bude třeba měsíc nepoužité.
Oblečení na zahradu a na vycházku - tepláky nebo pohodlné kalhoty a bundu, kecky či obdobné boty, holínky.

MŠ zajišťuje: ručníky, povlečení