Na stránkách www.msvelen.rajce.idnes a www.lamino.rajce.idnes jsou nové fotografie.

Divadlo v MŠ

Ve středu 18. 9. 2019 nás navštíví p. Hrubec s divadelním představením "Princezna na hrášku". :))

Chovatelé

V pátek 6. 9. 2019 navštívíme chovatelskou výstavu ve Veleni. :)

Plavecký kurz

V pátek 6. 9. 2019 začíná plavecký kurz pro předškolní děti. Dětem zabalte do batůžku: koupací čepici (podepsanou na čele velkým písmem, pouze jméno), ručník + plavky (podepsané). Je důležité míti potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte od lékaře! U holčiček prosíme zaplést vlasy nebo culík. Děkujeme.
Všechna info budou na informativní schůzce :))

Informativní schůzka před zahájením školního roku 2019/2020 se uskuteční ve středu 4. září 2019 od 18.00hod. Bývalá budova ZŠ (v tělocvičně) - Hlavní 46.

Vzhledem k velkému počtu rodičů na akci, prosíme rodiče, aby nebrali své děti sebou. Děkujeme.

Děti v mateřské škole přivítáme v pondělí 2. září 2019, začínáme od 6.45h. Těšíme se na vás :-)

Co potřebuje Vaše dítě do mateřské školy

- lehké pohodlné oblečení do třídy (tepláky, legíny..)

- starší oblečení pro pobyt venku (odpovídající počasí - holínky, pláštěnka)

- náhradní oblečení pro případ nehody (spodní prádlo, ponožky, tričko, punčocháče, mikina, tepláky, apod.)

- domácí obuv (pohodlné bačkory, které si dovede samo obout), né pantofle

- holčičky vlastní hřeben

- polštářek pro děti, které odpočívají

Rozhodli jsme se upustit od čištění zoubků po obědě, takže kelímky s kartáčkem už nejsou potřeba.

Je velmi důležité všechny věci označit jménem.

Bačkory

Je potřeba se zabývat výběrem vhodných přezůvek do třídy. Děti se v nich pohybují několik hodin, běhají, takže je nutné, aby jim dobře držely na noze. Nejsou proto vhodné např. pantofle ani pletené bačkory s plstěnou podrážkou nebo měkké plastové nazouváky, jaké se nosí v létě. Nejlépe vyhovují české bačkory s kvalitní podrážkou pro podporu klenby dětské nohy. Pokud možno bez  tkaniček, neboť děti si bačkory často zouvají (např. při cvičení), a proto by měly být schopné si je samy znovu nazout a pokračovat v dalších činnostech. Prosíme podepsat.

Oblečení

Není potřeba kupovat nové, stačí starší, nošené, co máte doma. Hlavně, aby bylo dítěti pohodlné pro pohyb i oblékání a vám se dobře udržovalo.

Do třídy -  běžné, aby nevadilo, že se umaže, dle vašeho rozhodnutí - tričko + punčocháče, legíny nebo tepláky. Nejsou vhodné lacláče a oblečení s mnoha knoflíky, druky. Ztěžují dětem sebeobsluhu, zvláště na WC.

Sada náhradního oblečení do tašky v šatně - spodní prádlo, trička, punčocháče, ponožky, aj. Často se děti umáčí v umývárně, polijí při jídle,...a potřebují se převléci do suchého. Určitě stačí starší kousky - je to jen náhradní oblečení, které bude třeba měsíc nepoužité.

Oblečení na zahradu a na vycházku - tepláky nebo pohodlné kalhoty a bundu, kecky či obdobné boty, holínky.

MŠ zajišťuje: ručníky, povlečení