Zápis ze schůzky rodičů ze 6.září 2018 najdete zde:

www.email.cz/web-office/WYXhWVFJ0KyQoVoHMdXO_8bPLZuC9i5nFqYkQrKBV--DkUlDladBjtrJHNPmVShfw-E0x-8/Z%C3%A1pis%20ze%20sch%C5%AFzky%20M%C5%A0.docx

Informace ke kurzu plavání

Prosíme rodiče, aby dětem do batůžku zabalili: koupací čepici (označenou křestním jménem - na "čele" velkým písmem), ručník + plavky (podepsané). Je důležité, aby jste měli potvrzení o zdravotním posudku dítěte od lékaře! U dívek prosíme zaplést vlasy nebo culík. Děkujeme :)

Divadlo v MŠ

Ve středu 12. 9. 2018  nás navštíví pí. Kubínová s divad. představením "Zpívající koťata".  :))

Ve středu 14. 11. 2018, 23. 1. , 3. 4. , 12. 6. 2019 z provozních důvodů MŠ otevřena pouze

od 6. 45hod.  do 13. 00.hod. Děkujeme za pochopení.

Informativní schůzka před zahájením školního roku 2018/2019 se uskuteční 6. 9. 2018 od 18.00hod.

Vzhledem k velkému počtu rodičů na akci, prosíme rodiče, aby nebrali své děti sebou. Děkujeme.

Děti v mateřské škole přivítáme 3. září 2018, začínáme od 6.45h. Těšíme se na vás :-)

Co potřebuje Vaše dítě do mateřské školy

- lehké pohodlné oblečení do třídy (tepláky, legíny..)

- starší oblečení pro pobyt venku (odpovídající počasí - holínky, pláštěnka)

- náhradní oblečení pro případ nehody (spodní prádlo, ponožky, tričko, punčocháče, mikina, tepláky, apod.)

- domácí obuv (pohodlné bačkory, které si dovede samo obout)

- kartáček na zuby, zubní pasta, kelímek, holčičky vlastní hřeben

- polštářek pro děti, které odpočívají

Je velmi důležité všechny věci označit jménem.

Bačkory

Je potřeba se zabývat výběrem vhodných přezůvek do třídy. Děti se v nich pohybují několik hodin, běhají, chodí po schodech, takže je nutné, aby jim dobře držely na noze. Nejsou proto vhodné např. pantofle ani pletené bačkory s plstěnou podrážkou nebo měkké plastové nazouváky, jaké se nosí v létě. Nejlépe vyhovují české bačkory s kvalitní podrážkou pro podporu klenby dětské nohy. Pokud možno bez suchých zipů (zatrhávají se o koberec) a bez tkaniček, neboť děti si bačkory často zouvají (např. při cvičení), a proto by měly být schopné si je samy znovu nazout a pokračovat v dalších činnostech. Prosíme podepsat.

Oblečení

Není potřeba kupovat nové, stačí starší, nošené, co máte doma. Hlavně, aby bylo dítěti pohodlné pro pohyb i oblékání a vám se dobře udržovalo.
Do třídy -  běžné, aby nevadilo, že se umaže, dle vašeho rozhodnutí - tričko + punčocháče, legíny nebo tepláky. Nejsou vhodné lacláče a oblečení s mnoha knoflíky, druky. Ztěžují dětem sebeobsluhu, zvláště na WC.
Sada náhradního oblečení do tašky v šatně - spodní prádlo, trička, punčocháče, ponožky, aj. Často se děti umáčí v umývárně, polijí při jídle,...a potřebují se převléci do suchého. Určitě stačí starší kousky - je to jen náhradní oblečení, které bude třeba měsíc nepoužité.
Oblečení na zahradu a na vycházku - tepláky nebo pohodlné kalhoty a bundu, kecky či obdobné boty, holínky.

MŠ zajišťuje: ručníky, povlečení